portland
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Remember who I am...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Xavier Nye

Xavier Nye


Mesaje : 48
Data de înscriere : 17/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyJoi Ian 20, 2011 9:57 pm

Xavier se uita incitat la un horror , pe ecranul mare a tv-ului din living . Avea cutia plina de popcorn de unde manca fara incetare . Intr-o noapte cu luna plina , un dilm d-asta era chiar perfect , dupa parerea lui .
Cadavre , criminali , tipete, si sangele care ii facea ochii de un rosu aprins ii placeau la nebunie , doar mereu a fost un fan al horror-ului .
Statea cu lumina stinsa , avand ochii "lipiti" pe ecran .
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyJoi Ian 20, 2011 10:03 pm

Intra in sufragerie fara vreun chef de ceva si tot fredona o melodie. Se opri brusc cand se lovi de ceva, apoi cazu pe canapea, incepand sa rada cu ochii inchisi. Dechise brusc ochii cand auzi un tipat, mai apoi observand ca era televizorul aprins si ca cineva se uita la un film horror.
Placut...hmm, ridica din umeri, asezandu-se mai buna pe canapea. Zambi scurt, cand isi de-te seama de persoana care era langa ea. Era Xavier. Isi de-te parul pe spate, oftand scurt. Hei, murmura, uitandu-se cu coada ochiului la tanar.
Sus In jos
Nathalie Dashkov

Nathalie Dashkov


Mesaje : 10
Data de înscriere : 20/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyJoi Ian 20, 2011 10:07 pm

Nathalie intra in living usor adormita. Isi dadu parul blond din ochii oftand scurt. Auzi sunetle provenite de la televizor. Filme de groaza...isi dadu ochii peste cap tranversand pana in cealalta parte a camerei unde se afla o mica biblioteca.
Sus In jos
Xavier Nye

Xavier Nye


Mesaje : 48
Data de înscriere : 17/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyJoi Ian 20, 2011 10:11 pm

Tresari scapand aproape tot popcornul pe jos .
- Nu stii ca e periculos sa intri asa peste cineva care se uita la un asemnea film ?Poate ramane traumatizat . spuse serios , dandu-se mai in colo pentru a-i face loc .
In scurt timp zari o alta persoana care intra , se putea sa fi deranjat atata lume cu filmul lui ?
Sus In jos
Nathalie Dashkov

Nathalie Dashkov


Mesaje : 10
Data de înscriere : 20/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyJoi Ian 20, 2011 10:24 pm

Isi plimba degetul pe carti examinandu-le atent. Se opri la o carte cu un scris argintiu usor inclinat. Se incrunta citind in soapta numele acesteia. Fara vreo urma de ezitare o lua de pe raft. Se aseza pe un fotoliu ceva mai incolo incepand sa o rasfoiasca.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 9:10 am

Se uita scurt catre fata care tocmai intrase si zambi finut. Isi intoarase privirea catre Xavier, ridicand simplu din umeri.
-Sincer, nu-i treaba mea daca ai ramane traumatizat, sau altcineva. Ti-ai reveni tu, o data si-o data ! Se aseza mai comoda, ciufulindu-si usor parul.
Sus In jos
Xavier Nye

Xavier Nye


Mesaje : 48
Data de înscriere : 17/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 6:21 pm

- Mdaa.. cum zici . isi dadu ochii peste cap , ridicand volumul televizorului . Filmul continua linistit , iar el pierduse firul , nu mai intelegea ce se intampla . Ofta , rezemandu-se mai bine de spatarul canapelei .
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 6:35 pm

- Xavier...sopti, tragand adanc aer in piept dupa ce se aseza mai bine. Isi de-te cateva suvite la o parte, asezandu-se turceste, cu coatele pe genunchi. Te-am suparat ? Intreba, schitand un zambet micut, apoi se uita din nou la ecranul televizorului, usor incruntata.
Sus In jos
Nathalie Dashkov

Nathalie Dashkov


Mesaje : 10
Data de înscriere : 20/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 7:34 pm

Fotoliul ala era mult prea aproape de ei...Thania ii privi pe sub gene cu o usoara incruntatura. Isi dadu singura o palma usoara ochii fiindu-i iarasi atintiti spre carte. Destul de interesanta...desi nu citise mai mult de 2 randuri.
Sus In jos
Xavier Nye

Xavier Nye


Mesaje : 48
Data de înscriere : 17/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 8:33 pm

- Sigur ca nu . rase scurt , timp ce isi indrepta privirea spre cealalta fata . Ce citesti ? o intreba dupa ultima inghititura de pop corn . Se plictisi de mult de timp de film , asa ca nu isi mai pastra aceeasi atentie .
Sus In jos
Nathalie Dashkov

Nathalie Dashkov


Mesaje : 10
Data de înscriere : 20/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 8:42 pm

Ii trebuira cateva secunde bune pana sa reactioneze. Desi parea ca citeste era mai mult pierduta ,iarasi, in lumea ei.
-Ha? Pelerinii intunericului.-zise in cele din urma ridicand usor privirea spre cei doi.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 8:52 pm

Katherine se uita catre fata, intorcandu-si capul. O privi mai atenta, apoi cartea, amintindu-si c-o citise, candva. Schita un zambet scurt, apoi se indrepta de spate, uitandu-se din cand in cand catre ecranul televizorului.
Sus In jos
Xavier Nye

Xavier Nye


Mesaje : 48
Data de înscriere : 17/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 9:01 pm

Asa.. murmura , observand ca nu mai avea ce manca . Nu va suparati daca nu v-am servit . chicoti intorcand pe dos cutia pentru a fi sigur ca era goala .
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 9:03 pm

-Nu-i nimic, n-am cerut !
Chicoti scurt, privindu-l pe Xavier, apoi isi indrepta din nou privirea catre fata, dandu-si cateva suvite la o parte de pe frunte. Zambi finut, apoi incepu sa se joace cu colierul de la gat.
Sus In jos
Nathalie Dashkov

Nathalie Dashkov


Mesaje : 10
Data de înscriere : 20/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 9:14 pm

Murmura ceva ce semana cu un ,,Nu" chinuit. Privi paginile galbejite ale cartii cateva clipe. Dintr-o data ii se parea nu mai e asa interesanta. Mai zabovi cateva clipe asupra acesteia , dupa care o inchise cu un zgomot infundat.
-Eu sunt Nathalie.-se prezenta fara sa se oboseasca macar sa ii priveasca. Ochii ii erau in totalitate atintiti spre tavan.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 74
Data de înscriere : 18/01/2011

Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... EmptyVin Ian 21, 2011 9:21 pm

- Katherine, incantata...cred ! Se prezenta satena, privind-o pe blonda printre gene, in timp ce se juca absenta cu micul colier.
Schita un zambet calm, apoi se uita scurt la Xavier, traversand dupa o clipa intreaga incapere cu privirea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Remember who I am... Empty
MesajSubiect: Re: Remember who I am...   Remember who I am... Empty

Sus In jos
 
Remember who I am...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
portland :: Conac :: Living-
Mergi direct la: