portland
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ceva dulce ...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMar Ian 18, 2011 9:40 pm

Vroiam ceva dulce. Am iesit din camera mea indreptandu-ma spre bucatarie. Pentru inceput doream un pahar cu apa. Am intrat in bucatarie incet. Nu era nimeni. Ma bucuram eu eram imbracata numai intr-un tricou mai lung. Am luat un pahar cu apa si in dulap am vazut si o acadea. Ceva ce imi placea. Am luat si acadeaua si m-am asezat pe pervazul geamului.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMar Ian 18, 2011 11:50 pm

Cobori pana la parter, unde se afla bucataria deoarece simtea nevoia sa bea ceva, altceva in afara de sange. Pur si simplu se saturase si incepuse sa urasca faptul ca era vampir. Intra trantind usa in urma lui apoi observa ca sa mai afla o tipa inauntru. O fixa cu privirea putin incruntat dupa care lua o sticla cu apa din frigider. Era rece dar exact asta era ce ii trebuia acum.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 9:28 am

Am tresarit usor cand usa se trantise, dar nu am spus nimic. Am fixact usa in priviri apoi mi-am reintors privirea catre fereastra. Era vampir ... puteam simti asta.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 2:58 pm

-Nu-i nevoie sa te sperii. Nu musc...inca. murmura pe un ton rece desfacand sticla si luand o gura de apa.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 6:07 pm

-Aha ... murmur ingandurata privind fereastra. Am desfacut acadeaua si am bagat-o in gura privind cum se innora.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 6:10 pm

Tranti sticla pe o masuta apoi se urca pe pervazul unei ferestre privind pe geam. Era timpul potrivit pentru o vanatoare dar ii era prea lene.
-Erik. murmura scurt prezentandu-se desi nu stia de ce o facuse.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 6:14 pm

-Alicia ... murmur si eu la randul meu asezandu-ma mai confortabil rezemandu-mi capul de geam. Eram usoara deoarece eram inger. Incantata presupun, spun cu acelasi ton.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 10:59 pm

Ridica o spranceana privind-o si isi aminti de acel nume.
-Cumva esti verisoara lui Robert si a Miei? o intreba fara sa afiseze pe fata vreo expresie anume.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:02 pm

-Da, spun incet. De ce? il intreb ingandurata. Ii vazusem ep amandoi de cand eram aici. Se schimbasera mult.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:05 pm

-Intrebam. spuse indiferent lasand apoi capul pe spate. Mi-a zis despre tine si de-aia.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:29 pm

Coboram scarile plictisit. Nu dormisem deloc si nu ma simteam prea bine.
Salut, Erik, Alicia. Murmur intrand in bucatarie. Marai spre varamea. Ia uite dece nu mai am eu acadele cand caut!
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:32 pm

Il privi putin ciudat pe Robert nestiind cine era si de unde il cunostea. Nu il mai vazuse de ceva vreme, de cand era mic si Robert crescuse, se schimbase destul de mult fata de cum il stia.
-Si tu esti...?
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:35 pm

Il privesc amuzat pe tip, ridicand o spranceana.
Ea e varamea, si tu esti cu soramea. Iti spune ceva?
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:37 pm

Isi dadu ochii peste cap apoi mai lua o gura de apa care era rece ca gheata.
-Bingo. Robert. Te-ai schimbat.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:38 pm

Si tu. Doar putin. Zambesc slab si iau o acadea dintr'un dulap. O desfac si o bag in gura, privind tavanul.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:40 pm

-Neh, eu sunt asa de sute de ani. spuse sictirit gandindu-se ca ar fi facut absolut orice sa nu mai fie vampir.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:43 pm

Stramb din nas, stiind ca nu ii mai placea viata de vampir.
Mda. Pai...si cu prietenia cum ramane? Hai nu mai fi asa rece. Zic in gluma.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyMier Ian 19, 2011 11:47 pm

-Nu prea am mai auzit nimic de tine in ultimukl timp. Pe unde ai umblat?il intreba privindu-l apoi se ridica si arunca sticla de apa la gunoi dupa care lua o doza de cola din frigider.
-Si credeam ca te-ai obisnuit cu mine. Ma dezamagesti...rau. glumi razand incet.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 10:49 am

-Puff da voi va cunoasteti destul de bine, spun zambind. Si acadelele sunt pasiunea mea ... credeam ca stii asta Robert, spun zambind subtil. Si in pluuuus ... e prima pe care o mananc de cand sunt aici, spun clipind des. Erik ... nici viata de inger nu e mai prejos, spun incet privind fereastra.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:01 pm

Ne cunoastem de mici. A si...am fost la gagici. Raspund razand slab. Stiu. De aia le si fur cand vin pe la tine.
Sus In jos
Alicia Redbird

Alicia Redbird


Mesaje : 104
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:09 pm

Am inceput sa rad privindu-l pe baiat.
-Esti mare panarama Robert, spun scotand limba la el inca stand pe geam.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:12 pm

Da' tu, Erik? Pe unde umbli? Intreb curios.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:13 pm

Incepu sa rada apoi isi aprinse o tigara si lasa pachetul pe masa. Se urca la loc pe pervaz lasand capul pe spate, stand sprijinit cu spatele de perete.
-Eu? Am fost in Moscova, ca intotdeauna. Dar am plecat de acolo cu cateva sute de ani in urma din cauza alor mei. Nici n-am mai vorbit cu ei si nici nu intentionez sa o fac prea curand.
Sus In jos
Robert Catalano

Robert Catalano


Mesaje : 136
Data de înscriere : 18/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:15 pm

Stramb din nas si ma fac comod pe scaun, privind'ul.
Dece ai ales sa vi tocmai aici? Intreb curios.
Sus In jos
Erik Dimitri Belikov

Erik Dimitri Belikov


Mesaje : 249
Data de înscriere : 17/01/2011

Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... EmptyJoi Ian 20, 2011 7:18 pm

-De prost. spuse scurt ridicand slab din umeri. Pur si simplu vroiam sa schimb peisajul. Stii, am tot incercat sa ma tin departe de oameni si alte creaturi stresante de acel gen dar nu prea am reusit. murmura iritat la culme apoi trase cateva fumuri in piept si le dadu afara dupa cateva clipe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ceva dulce ... Empty
MesajSubiect: Re: Ceva dulce ...   Ceva dulce ... Empty

Sus In jos
 
Ceva dulce ...
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ceva de la mine ....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
portland :: Conac :: Bucatarie-
Mergi direct la: